Borusan Yatırım

Borusan Yatırım

 

Borusan Yatırım 

Founded in 1977, Borusan Yatırım has built a portfolio by investing in Group companies operating in steel, distributorship, logistics and technology sectors. Since its foundation, Borusan Yatırım has built a portfolio composed of companies that offer exceptional growth potential or are leaders in their industries. The company is traded in ISE as the Group's second publicly traded company since 1996.
 
 COMPANT NAME
 FAALİYET KONUSU
 PARTICIPATION Share (%)

BMB Holding A.Ş.

Şirket, Türkiye’de faaliyet gösteren Borsa İstanbul’da işlem gören Borusan Birleşik Boru Fabrikaları San. Ve Tic. A.Ş.’ye iştirak etmektedir. 2004 yıl sonu itibarıyla Borusan Boru, katma değeri yüksek ürünlerde Türkiye çelik boru pazarının lideri, Avrupa ve Amerika’nın ise önde gelen büyük çelik boru üreticisinden biri konumundadır. 4.000 çeşit ürünüyle başta inşaat, enerji ve otomotiv olmak üzere pek çok sektöre hizmet vermektedir.

12,36

Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.Ş.

Yassı çelik sektöründe Türkiye’nin ilk ve en büyük özel sektör şirketi ve ülke genelindeki en önemli çelik yatırımlarından birisi konumundadır. Yurtiçinde ağırlıklı olarak beyaz eşya ve otomotiv sektörlerine hizmet vermektedir.

15,30

Borusan Makine ve Güç Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.

Caterpillar iş makinalarının Türkiye Genel Temsilcisidir. Ayrıca Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Uzak Doğu Rusya’da tek temsilci olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Satış sonrası servis ve parça temini yapmak üzere ülke geneline yaygın bölge şirketleri ve servis ağı ile çalışmaktadır.

18,80

Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş.

BMW AG'nin Türkiye Genel Temsilcisi olarak lüks otomobil pazarının lider kuruluşlarından olan şirket, BMW ve Mini marka araçların temsilciliğini yürütmektedir. 30 yılı aşan faaliyet geçmişiyle sektöründe örnek distribütör şirket konumuna ulaşmış, BMW dünyasında performansı en yüksek temsilciler arasında yerini almıştır.

26,00

Borusan Oto Servis ve Ticaret A.Ş.

BMW ve Mini marka araçların perakende satış, satış sonrası servis ve parça hizmetlerini vermektedir.

20,00

Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

Land Rover ve Jaguar marka araçların perakende satış, satış sonrası servis ve parça hizmetlerini vermektedir.

26,00

Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş.

BMW, MINI, Land Rover ve Jaguar marka araçların kiralama hizmetlerini vermektedir

26,00

Supsan Motor Supapları Sanayii ve Ticareti A.Ş.

İçten yanmalı motor supapları üretimi ile orijinal yedek parça ve yenileme piyasalarında lider konumdadır. Dünyanın lider supap markası Eaton lisansı altında üretim yaparak, yurtiçi ve global pazardaki orijinal ekipman üreticileri ile yedek parça müşterilerine hizmet vermektedir.

10,02

Borusan Lojistik Dağıtım Depolama Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.

Grubun hızlı ve karlı büyüyen stratejik iş alanıdır. Şirket, yurt içi ve yurt dışı kara nakliyeden, liman hizmetlerine, konteyner ve depolamaya dek uzanan geniş bir yelpazede üçüncü parti lojistik hizmetleri vermektedir.

28,07

Borusan Teknolojik Yatırımlar Holding A.Ş.

Bilişim ve telekomünikasyon alanlarında yatırım yapmak üzere kurulmuştur.

15,21

Borusan Manheim Açık Arttırma ve Araç Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. (Borusan Manheim)

2008 yılının hemen başında ikinci el pazarında bir dünya devi olan ABD kökenli Manheim ile eşit ortaklık kurularak güç birliğine gidilmiştir. Bu ortaklığın ardından Otomax tarafından yapılan açık arttırma satışları Manheim markası ile yapılmaya başlanmıştır. Fiziki ortamda açık arttırma yolu ile 2. el otomobil satışına aracılık faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

9,50

Borusan Tedarik Zinciri Çözümleri ve Taşımacılık A.Ş.

The company was founded on May 2018 to carry out land freight transport operations.

28,07